Ką daryti, kad po karštų dienų nenugeibtų augalai ?

Ateinant laistymo sezono būtinybei, nėra jokių griežtų ar teisingų taisyklių, kada ir kaip sumontuoti laistymo sistemą. Tai apsisprendimo laisvė, kuris priklauso nuo augalų rūšies, dirvožemio, oro sąlygų, laiko ir daugelį kitų kintamųjų. Laimei, vienintelis dalykas nustatantis laistymo reikalingumą ir būtinumą norint išlaikyti augmenijos žydėjimą ir augimą, tiesiog patikrinti dirvožemio drėgnumą ir pamatysite ar laikas laistymui.

Lėtesnis laistymas paprastai yra efektyvesnis. Svarbiausia yra užtikrinti, kad vanduo patektų į šaknų zoną – nesvarbu laistote sodinukus, kambarinius augalus, pomidorų lysvę ar krūmus, medžius. Šių dienų namo aptarnavimo techninės inovacijos leidžia namo šeimininkui tikėtis produktyvesnio efekto su mažesnėmis laiko ir darbo sąnaudomis. Viena tokių laistymo sistemos privalumų būtų lietaus jutiklis, kuris reaguoja į kritulių kiekį ir neleidžia paleisti laistymo sistemą ,kuri jau buvo nustatyta automatiniam laikmačiui. Natūralu, kad per didelė drėgmė augalams gali būti tokia pat žalinga kaip ir jos trūkumas.

Tikslus laistymas pasiekiamas Karščiausios vasaros metu ypač svarbu išnaudoti kiekvieną vandens lašą. Sudėtingesnė situacija, kai laisto patys augmenijos šeimininkai. Kas rodos įprasta, nešioti vandens pripiltus laistytuvus ar kas kart permetant šlangas į kitas norimas palaistyti augmenijos zonas darosi vis sunkiau. Akivaizdu, kad toks laistymas atima daug laiko, jaučiamas nuovargis, o esant šių dienų gyvenimo tempui kai kada augmenija pilnai ir nesudrėkinama. Dėl šių priežasčių vis daugiau sklypo savininkų sprendžia šią problemą įrengdami laistymo sistemą. Tikslus laistymas yra pasiekiamas, kada įvertinamas sklypo plotas ir pagal projektą įdiegiama tinkama laistymo sistema ir jos priemonės, kurios geriausiai tinka Jūsų unikaliam kiemui ar žemės ūkiui. Laistymo zonos yra išskaidomos pagal sklypo plotą, jo poreikį, o sumontuota įranga reguliuoja vandens išsiskyrimą plote, bei automatiškai kontroliuoja laistymo sistemos įjungimą ir išjungimą. Automatinio laistymo sistemos valdymo principas yra nustatyti laistymo programą pagal sklype esančios augmenijos poreikį ir tokiu būdu automatiškai reguliuoti purkštukų ar kapiliarinį laistymą. Tai augmenijos šeimininkui sumažina vandens išlaidas, optimizuoja laistymo poreikį ir žinoma taupo mūsų laiką. R. Norušo teigimu, laistymo sistemos tikrai palengvina darbą sklypo savininkui ir suteikia sodriai žalios spalvos vejai ir nuostabius sodus jų šeimininkams. Akivaizdu, jog norint visa tai išlaikyti būtina bent kartą į metus atlikti techninę priežiūrą ar susisiekti su Jums įdiegusią laistymo sistemą įmonę atlikti techninį aptarnavimą. Naivu tikėtis tokio pat rezultato, jei techninis daiktas yra neprižiūrimas.
SODOreikmenys FB paskyra: Naujienos, straipsniai, pasiūlymai


  • Ką daryti, kad po karštų dienų nenugeibtų augalai ?

Related Articles