Ką daryti, kad po karštų dienų nenugeibtų augalai ?

            

Ką daryti, kad po karštų dienų nenugeibtų augalai ?


Vasaros antrai pusei įsibėgėjus, Lietuva jau spėjo pasimėgauti tiek tropine šiluma, tiek „lietuviškos vasaros“ dienomis. Termometro skalei kylanti ir mažėjant kritulių kiekiui ypač aktualu kalbėti apie laistymą. Ateinant laistymo sezono būtinybei, nėra jokių griežtų ar teisingų taisyklių, kada ir kaip sumontuoti laistymo sistemą. Tai apsisprendimo laisvė, kuris priklauso nuo augalų rūšies, dirvožemio, oro sąlygų, laiko ir daugelį kitų kintamųjų. Laimei, vienintelis dalykas nustatantis laistymo reikalingumą ir būtinumą norint išlaikyti augmenijos žydėjimą ir augimą, tiesiog patikrinti dirvožemio drėgnumą ir pamatysite ar laikas laistymui.


Laistymo sistema – lengva ir paprasta UAB „Šildymo ABC“ vadovas Robertas Norušas teigia, kad laistymas neturės jokios prasmės, jei vanduo nuleidžiamas šaknų zonoje per greitai ir gausiai. Lėtesnis laistymas paprastai yra efektyvesnis. Svarbiausia yra užtikrinti, kad vanduo patektų į šaknų zoną – nesvarbu laistote sodinukus, kambarinius augalus, pomidorų lysvę ar krūmus, medžius. Šių dienų namo aptarnavimo techninės inovacijos leidžia namo šeimininkui tikėtis produktyvesnio efekto su mažesnėmis laiko ir darbo sąnaudomis. Viena tokių laistymo sistemos privalumų būtų lietaus jutiklis, kuris reaguoja į kritulių kiekį ir neleidžia paleisti laistymo sistemą ,kuri jau buvo nustatyta automatiniam laikmačiui. Natūralu, kad per didelė drėgmė augalams gali būti tokia pat žalinga kaip ir jos trūkumas. TIKSLUS LAISTYMAS pasiekiamas Karščiausios vasaros metu ypač svarbu išnaudoti kiekvieną vandens lašą. Sudėtingesnė situacija, kai laisto patys augmenijos šeimininkai. Kas rodos įprasta, nešioti vandens pripiltus laistytuvus ar kas kart permetant šlangas į kitas norimas palaistyti augmenijos zonas darosi vis sunkiau. Akivaizdu, kad toks laistymas atima daug laiko, jaučiamas nuovargis, o esant šių dienų gyvenimo tempui kai kada augmenija pilnai ir nesudrėkinama. Dėl šių priežasčių vis daugiau sklypo savininkų sprendžia šią problemą įrengdami laistymo sistemą. R. Norušas teigia, kad tikslus laistymas yra pasiekiamas, kada įvertinamas sklypo plotas ir pagal projektą įdiegiama tinkama laistymo sistema ir jos priemonės, kurios geriausiai tinka Jūsų unikaliam kiemui ar žemės ūkiui. Laistymo zonos yra išskaidomos pagal sklypo plotą, jo poreikį, o sumontuota įranga reguliuoja vandens išsiskyrimą plote, bei automatiškai KONTROLIUOJA laistymo sistemos įjungimą ir išjungimą. Automatinio laistymo sistemos valdymo principas yra nustatyti laistymo programą pagal sklype esančios augmenijos poreikį ir tokiu būdu automatiškai reguliuoti purkštukų ar kapiliarinį laistymą. Tai augmenijos šeimininkui SUMAŽINA vandens IŠLAIDAS, OPTIMIZUOJA laistymo poreikį ir žinoma taupo mūsų laiką.


                Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/bustas/patarimai/ka-daryti-kad-po-karstu-dienu-nenugeibtu-augalai.d?id=81808081


  •    Ką daryti, kad po karštų dienų nenugeibtų augalai ?

Related Products

Laistymo kompiuteris 4 zonų, ESP-TM2 INDOOR,

Laistymo kompiuteris 4 zonų, ESP-TM2 INDOOR,

Laistymo kompiuteris 4 zonų INDOOR,  leidžia valdyti laistymo sistemos zonas, kurios išskaidomo..

155.00€

Purkštukas 3504 PC, ½" vid.sr., (r- 4.6m-10.7m) (40°-360°)

Purkštukas 3504 PC, ½" vid.sr., (r- 4.6m-10.7m) (40°-360°)

Rotoriniai purkštukai 3504 PC, ½" vid.sr., (r- 4.6m-10.7m) (40°-360°). Tai naujos serijos purkštuko ..

19.00€

Purkštukas 3504 PC SAM, ½" vid.sriegiumi su atbuliniu vožtuvu,(r- 4.6m-10.7m)

Purkštukas 3504 PC SAM, ½" vid.sriegiumi su atbuliniu vožtuvu,(r- 4.6m-10.7m)

Rotoriniai purkštukai 3504 PC SAM, ½" vid.sriegiumi su atbuliniu vožtuvu,(r- 4.6m-10.7m). Tai naujos..

25.00€

Laistymo kompiuteris 6 zonų, ESP-TM2 INDOOR

Laistymo kompiuteris 6 zonų, ESP-TM2 INDOOR

Laistymo kompiuteris   zonų ESP-TM2 INDOOR,  leidžia valdyti laistymo sistemos zona..

172.00€